7 důvodů, proč bez čističky vzduchu nedáme ani ránu

Všichni chceme dýchat čistý vzduch – venku, doma i v práci. Ve městě i lokalitách náchylnějších na smog to však může být oříšek a poletující mikročástice, vtíravé pachy a množící se plísně v uzavřených prostorách vám můžou pěkně zavařit. Sepsali jsme pár důvodů proč si bez čističky vzduchu, konkrétně této chytré od VOCOlinc, dokážeme život už jen těžko představit!

1) První pomoc pro všechny alergiky

Nejen v pylové sezóně se kapesník stává nejlepším parťákem a otevřené okno nemyslitelným. Co měsíc, to jiný alergen ve vzduchu - pyly, dřeviny, trávy, obiloviny, chlupy, roztoči i plísně. Čistička vzduchu si s třístupňovou filtrací poradí takřka se všemi částicemi i plyny (až 99.97% všech nečistot) od velikosti 0.3 mikronů.

2) Pomáhá lépe spát, navíc je tichá

Dýchání souvisí také psychikou a únavou organismu. Čistý a svěží vzduch prokazatelně pomůže lepšímu soustředění přes den a usínání večer. Rušit při spaní vás nebude, tichý režim má hlučnost kolem 30 dB.

3) Bojuje se zápachem a výpary z chemikálií

Obzvlášť chovatelé zvířat a kuřáci zbystří. Čistička vzduchu samozřejmě nasává také pachy, takže žít lépe se bude všem obyvatelům domácnosti. Problém často bývají také pachy formaldehydu a dalších karcinogenů z nového nábytku, podlah, koberců i hraček. S nimi si čistička rovněž umí hravě poradit.

4) Snižuje riziko onemocnění

Kromě alergenů si čistička poradí také s bakteriemi a některými viry, které mají v uzavřených místnostech pré. Značně tak snižuje šanci na onemocnění, což ocení náchylní jedinci i rodiče malých dětí.

5) Méně častý úklid

Bydlení u rušné cesty, nebo v centru města s sebou přináší také častější utírání nábytku a vysávání. S čističkou vzduchu v bytě se viditělně sníží vrstva týdenního prachu na konferenčím stolku a tím i četnost nutného úklidu. Navíc, čistička si poradí s chemikáliemi z čistících prostředků.

6) Je chytřejší než my

Žádný dálkový ovladač, žádné vstávání z gauče. Smart čističku VOCOlinc ovládáte pomocí aplikace v mobilním telefonu. Bezstarostný chod zajišťuje automatický režim, který sám čidlem rozpozná kvalitu vzduchu a přizpůsobí jí výkon. Aplikace dává přehled o vlhkosti vzduchu, teplotě a kvalitě vzduchu v místnosti. Informuje vás o stavu filtru a aktuálně běžícím režimu. Pokud preferujete manuální režim v aplikaci rovněž nastavíte rychlost ventilátoru, časovač (popř. časové plány a seskupení s dalšími produkty VOCOlinc) a měníte jas displeje.    

7) Napojení na Apple HomeKit

Ano, VOCOlinc VAP1 je jednorožec v kategorii chytrých čističek. Jako první ji můžete přímo napojit do jablečné Domácnosti. Nativní aplikace VOCOlinc nabízí funkce navíc, produkt však může plnohodnotně využívat také pouze v HomeKitu. V aplikaci Domácnost se produkt zobrazí pod 4 ikonami - senzor kvality vzduchu, senzor vlhkosti, senzor teploty a samotná čistička. Čističku můžete propojit také s Alexou a Google Assistantem.

. 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení