Využijte aplikaci Zkratky k ovládání chytré domácnosti

Ovládat chytré žárovky, kamery i jiné gadgety přes aplikaci Domácnost je teprve začátek, větší zážitek i hromadu dalších možností nabízí nativní iOS aplikace Zkratky (Shortcuts).

Tuhle užitečnou appku najdete již předinstalovanou ve vašem iPhonu či iPadu, představuje způsob jak urychlit a usnadnit úlohy napříč aplikacemi — stačí dát více akcí z různých aplikací do jedné zkratky a pak jedním kliknutím, nebo hlasovým pokynem spustit. Spuštění můžete také navázat třeba na denní dobu, vaši polohu nebo stav baterie.

Zkratky také rozšiřují možnosti využití chytrých produktů. Najdete v ní funkce, které v aplikaci Domácnost z různých důvodů chybí. Pojďme si to ukázat na příkladu dvou produktů značky chytré domácnosti VOCOlinc.

Režim spánku u smart čističky vzduchu VOCOlinc VAP1

Čistička vzduchu nativně ovladatelná přes Apple HomeKit? VOCOlinc VAP1 je vůbec prvním a jediným takovým produktem na světě. Ocení ji všichni jablíčkáři, obzvlášť teď v pylové sezoně. Zatímco v aplikaci Domácnost můžete nastavit a zautomatizovat její zapnutí/vypnutí a level výkonu, aplikace Zkratky umožní navíc hrát si s režimem spánku a dětským zámkem.

Stačí vytvořit novou zkratku, v akci vybrat aplikaci VOCOlinc a zvolit produkt, který chcete zautomatizovat. Následně vyberte, co má čistička udělat. Pokud si Zkratku pojmenujete např. "Night mode", po vyslovení této formule ji Siri spustí.

 

.

  

Režim soukromí u indoor kamery VOCOlinc VC1 Opto

Podobnou vychytávku nabízí i zbrusu nová vnitřní kamera VOCOlinc VC1 Opto, která je trhu teprve měsíc. Disponuje fyzickým soukromým režimem, který aktivujete nebo vypnete v aplikaci VOCOlinc. Právě přes zkratky ji však můžete spustit hlasovým pokynem, nebo přidat jako součást větší automatizace. Princip je stejný jako u čističky vzduchu.

Vytvořte novou zkratku, v akci vyberte aplikaci VOCOlinc a zvolte v roletce produkt VC1. Následně vyberte co má kamera udělat. Pokud si Zkratku pojmenujete např. "Privacy mode", po vyslovení ji Siri zapne.

  

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení